خانه / مقالات / شرکت های تصفیه آب

شرکت های تصفیه آب

شرکت های تصفیه آب چه شرکت هایی هستند ؟

شرکت های تصفیه آب شرکتهایی هستند که در زمینه تامین آب برای مصارف شرب،صنعتی و کشاورزی، خدمات مشاوره و یا ساخت و تولید انجام می دهند.این شرکت های تصفیه آب جهت تسهیل در امر خدمات می توانند بشما کمک کنند.

چرا ما به یک شرکت تصفیه آب احتیاج داریم؟

هر صنعت و یا محل که محل تجمع انسان و موجود زنده باشد برای حیات و یا تولید محصول به آب احتیاج دارد.بنابراین در هر صنف و کاری که باشیم با کلمه تصفیه آب در ارتباط هستیم.بنابراین برای تامین یک آب مناسب که ممکن است برای شرب و یا صنعت و یا کشاورزی باشد لازم به یک متخصص درین زمینه داریم.

شر کتهای تصفیه آب به چند دسته تقسیم می شوند ؟

بسته به اینکه خدمات شرکت چگونه باشد،شرکت های تصفیه آب به دسته های زیر تقسیم می شوند.

  • انجام خدمات مشاوره و طراحی
  • انجام خدمات اجرایی،ساخت و تولید
  • انجام خدمات نگهداری و بهره برداری

شرکت های مشاور تصفیه آب چه خدماتی ارائه می دهند ؟

شرکت های مشاور و طراح دستگاه تصفیه آب و تصفیه خانه های آب با توجه به نیاز هر صنعت و مصرف کننده،وظیفه  انجام مطالعات اولیه و نیز طراحی یک سیستم مناسب تصفیه برای آنها می باشند.این شرکت ها لازم است تا رتبه و گرید مناسب سازمان مدیریت و برنامه ریزی را در همین زمینه داشته باشند تا صلاحیت فنی آنها تایید شده باشد و بتوانند بشکل اصولی خدمات مناسب ارائه دهند.

شرکت های سازنده و تولید کننده دستگاه های تصفیه آب چه شرکت هایی هستند ؟

شرکت های تصفیه آبی که در حال ساخت و تولید دستگاه های تصفیه هستند می توانند نیاز شما را برای دستیابی به آب با کیفیت و مورد درخواست شما را براورده نمایند.این شرکت ها نیز لازم است تا در این زمینه رتبه خدمات اجرایی و پیمانکاری را اخذ کرده باشند.این شرکت ها بایستی دارای کارگاه مجهز به ساخت درین خصوص باشند.

دستگاه تصفیه آب میتواند شامل سختی گیر،آب شیرین کن،فیلتراسیون و ... باشد.

شر کتهای بهره بردار و نگهدار دستگاه تصفیه آب و تصفیه خانه های آب چه شرکتهایی هستند؟

شرکت های تصفیه آب می توانند با تجربه لازم،شما را در زمینه بهره برداری اصولی از دستگاه و سیستم های تصفیه کمک نمایند.

با توجه به حساسیت و نیز فنی بودن نگهداری و اپراتوری سیستمهای تصفیه آب،لازم است تا یک شرکت معتبر و با تجربه نگهداری واحد تولید آب شما را در دست گیرد.زیرا در غیر این صورت صدمات جدی بعلت عدم نگهداری مناسب به سیستم وارد خواهد شد و هزینه های زیادی را به سیستم اعمال می کند.

بهتر است حتی بمدت محدود یک شرکت این کار را در سایت شما انجام دهد تا نیروهای تاسیساتی و فنی شما آموزش لازم در این خصوص را ببینند.داشتن مهارت کافی برای نگاهداشت یک سیستم تصفیه بسیار حیاتی و ضروری است.

شر کت های تصفیه آب از چه تخصص هایی بهره میبرند ؟

شرکت های متخصص در این زمینه لازم است تا متخصصین با مدارک شیمی،محیط زیست،طراح فرایند،مکانیک و برق را داشته باشند.برای طرح و یا ساخت یک سیستم به این تخصص ها حتما لازم است تا خروجی کار یک سیستم امن و پایدار باشد.

از یک شرکت تصفیه آب چه انتظاری باید داشت ؟

شرکت های تصفیه آب بسته به نوع خدماتشان لازم است تا در وحله اول با مشتری صادقانه رفتار کنند و آنچه که لازم است را به مشتری بگویند.

اگر مشاور هستند تخصص و مهارت لازم را درین زمینه داشته باشند و فقط بفکر درامد زایی از خدمات مشاوره خود داشته باشند.

اگر شرکت خدماتی و پیمانکاری هستند تعهدات لازم را در خصوص عملکرد مناسب سیستم و نیز گارانتی کار اجرایی به خریدار و کارفرما بدهند.

چگونه باید شرکت تصفیه آب باید قرارداد ببندیم؟

اگر کار ما در زمینه طراحی است لازم است تا شرکت مذکور طرحی مناسب و کارشناسی شده درین خصوص به ما ارائه نماید و تا انتهای کار نیز با انجام خدمات نظارت بر ساخت کنار کارفرما باشد.وظیفه چک کردن عملیات اجرایی پیمانکار و سازنده بر عهده این مشاور خواهد بود.

تا حصول نتیجه و دریافت آب مناسب و مورد نیاز بایستی در کنار کارفرما باشد.ارائه نقشه های اجرایی و ازبیلت سازه،تجهیزات الکتریکی و ابزار دقیق ،تجهیزات مکانیکی به خریدار وظیفه مشاور هست.

اگر پروژه ما در زمینه خرید دستگاه می باشد،شرکت تولید کننده و سازنده لازم است تا گارانتی مناسب را در خصوص خروجی دستگاه و سیستم و نیز تجهیزات الکترومکانیکال  به خریدار ارائه نماید.

اگر کار ما در زمینه بهره برداری و نگهداری است لازم است تا کلیه تجهیزات بر اساس دفترچه بهره برداری نگهداری اصولی شوند و شرکت نگهدار تضامین لازم در خصوص مراقبت از لوازم و تجهیزات را به کارفرما بدهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.