خانه / دستگاه تصفیه آب / تصفیه فاضلاب خاکستری

تصفیه فاضلاب خاکستری

دستگاه تصفیه آب خاکستری | روش های تصفیه فاضلاب خاکستری

مقاله و تحقیق زیر در مورد تصفیه فاضلاب خاکستری و استفاده مجدد از تصفیه آب خاکستری می باشد.

نوع فاضلاب
فاضلاب خانگی-بهداشتی-انسانی
اصول طراحی، مراحل و انواع روش ها و فرایند های تصفیه فاضلاب
تصفیه هوازی لجن فعال

EAAS-IFAS-MBR-MBBR
جانمایی پلان پکیج دستگاه و سیستم و مشخصات فنی
در نزدیک ترین نقطه به محل دفع و تخلیه
هدف و دلایل اهمیت تصفیه فاضلاب خاکستری
متوسط
ایمنی و استاندارد های تصفیه فاضلاب و پساب و موارد مصرف استفاده مجدد
طبق استاندارد تخلیه به محیط زیست-آبهای سطحی یا چاه یا آبیاری
راندمان واحد ها و اجزای راکتور تصفیه فاضلاب
راندمان تصفیه 90 درصد
راه اندازی و طرز راهبری و بهره برداری تجهیزات

 پروژه تصفیه خانه فاضلاب خاکستری
طبق دفترچه بهره برداری و شاخص های استاندارد محیط زیست و دوره آموزشی

تصفیه فاضلاب خاکستری| قیمت دستگاه تصفیه آب خاکستری |روش های تصفیه آب خاکستری

آب خاکستری چیست؟

آب خاکستری، (انگلیسی: Graywater) آب بازیافتی یا فاضلاب‌ خانگی، به آب‌ ضایعاتی (پساب) تولید شده افراد در خانه یا ساختمان های اداری گفته می‌شود که شامل فاضلاب ها به استثنای فاضلاب خروجی از توالت و سرویس های بهداشتی (فاضلاب مدفوعی که به آن آب سیاه می گویند) حاصل از فعالیت‌های معمول روزانه نظیر رخت‌شویی، شستشوی ظروف و حمام است، که می‌تواند برای اموری مانند آبیاری فضای سبز، سیفون توالت ،گلخانه‌ها، به مصرف برسند.

آب خاکستری  تفاوت‌ زیادی با فاضلاب توالت دارد، زیرا مورد اخیر را با نام گندآب‌ها (یا آب سیاه) می‌شناسند که حاوی فضولات انسانی هستند.

آب خاکستری نام خویش را از ظاهر تیره‌ای دریافت کرده‌، که حد واسط آب آشامیدنی با مفهوم "آب سفید" و "گنداب‌های توالتی" یا "آب سیاه" می‌باشند.

آب خاکستری همان آب‌ مصرفی حمام، دوش گرفتن، روشویی و ماشین‌های لباسشویی هستند، اما گاهی آب سینک آشپزخانه و ظرفشویی نیز از نظر فنی آب بازیافتی به حساب می‌آیند، اگر چه تمرکز بالای پسماندهای غذایی و شیمیایی به این معناست که این آب برای استفاده مجدد، کمتر مناسب است. کمیت بالغ بر 65 الی 75 درصد فاضلاب تولید شده در خانه ها آب خاکستری می باشد و این می‌تواند منبع مناسبی برای استفاده مجدد باشد چرا که رابطه ی مستقیمی میان آب خاکستری تولید شده و آب مورد نیاز برای استفاده در فلاش تانک ها وجود دارد.

دستگاه تصفیه آب خاکستری تصفیه فاضلاب خاکستری

چرا تصفیه فاضلاب خاکستری مهم است؟

با توجه به کمبود منابع اب شیرین ، لازم است تا از ان بشکل بهینه تری استفاده کنیم.یکی از روشهای بهینه مصرف منایع اب شیرین بازچرخانی اب تبدبل شده به فاضلاب است.از انجاییکه فاضلاب سنگین دارای مواد الی بالایی می باشد و تصفیه ان هزینه و مشکلات مربوط بخود را دارد، بهتر است تا با جداسازی شبکه فاضلاب اب خاکستری و فاضلاب سنگین،با هزینه کمتری بتوان فاضلاب خاکستری را بازیافت،تصفیه و به چرخه مصرف برگرداند.

مزایای تصفیه فاضلاب خاکستری و استفاده مجدد از اب خاکستری

استفاده مجدد از اب تصفیه شده می تواند باعث کاهش هزینه های تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه های بزرگ شهری شود و هزینه های انتقال و تصفیه را بشدت کاهش دهد.

باتوجه به تامین اب شیرین از منابع اب زیرزمینی،استفاده مجدد می تواند از برداشت های بی رویه اب ازین منایع جلوگیری نماید.

در مراکز درمانی نظیر بیمارستان ها می توان قبل از تصفیه فاضلاب بیمارستان با تفکیک فاضلاب ها ازین سیستم بهره برد.

روش های تصفیه فاضلاب خاکستری چگونه است ؟

برای تصفیه فاضلاب خاکستری می توان از سیستم های هوازی و بیهوازی استفاده نمود.سیستم بیهوازی می تواند یک سپتیک تانک و چربی گیر باشد.ولی برای تصفیه مناسب و کافی باید از سیستم تصفیه فاضلاب مناسب استفاده کرد.

استفاده از پکیج و دستگاه تصفیه فاضلاب پیش ساخته و اماده می تواند در سرعت کار و کاهش هزینه ها موثر باشد. جهت تصفیه فاضلاب خاکستری میتوان از فرایند های بیولوژیکی ، فیزیکی ، شیمیایی ، انعقادالکتریکی ( الکتروکواگولیشن   ELECTROCOAGULATION  ) استفاده نمود.

آلودگی های اب خاکستری می تواند مواد الی ، دترجنت ( مواد شوینده ) و مواد معدنی محلول باشد.

جهت تصفیه فاضلاب خاکستری ابتدا بایستی آشغاله های موجود در فاضلاب توسط یک دستگاه آشغالگیر حذف گردد. سپس از طریق یک واحد تنظیم pH مقدار آن کنترل گردد . زیر ا برای انجام فرایند انعقاد الکتریکی یا الکتروکواگولیشن به پی اچ مناسب و خنثی احتیاج داریم.

در مرحله انعقاد الکتریکی ، مواد شوینده و دترجنت موجود در فاضلاب توسط یونهای آزاد شده آلومینیوم AL منعقد شده و در مرحله بعد ته نشین میشوند.

فرایند های تکمیلی مانند فیلتراسیون شنی و کربنی و نیز گندزدایی با کلر و مواد گندزدای دیگر ضروری می باشد.

موارد مصرف فاضلاب خاکستری تصفیه شده چه می تواند باشد ؟

از اب خاکستری تصفیه شده می توان جهت پر کردن فلاش تانک ها و یا مصارف کشاورزی و ابیاری استفاده کرد.در صورت گندزدایی پساب با کلر لازم است تا پساب خروجی کلرزدایی شود تا به گیاهان و درختان اسیب وارد نشود و یا در صورت استفاده مجدد در ساختمان به تاسیسات فلزی صدمه وارد نکند.زیرا کلر خورنده و اکسید کننده بسیار قوی می باشد و موجب خوردگی می شود.

شرح خدمات شرکت:

شرکت آبنوس مکانیک از پیمانکاران و سازندگان معتبر صنعت آب و فاضلاب بعنوان مهندسین مشاور و مجری سیستم های تصفیه آب و فاضلاب با ارائه روش های نوین ،آماده ساخت و مدلسازی نرم افزاری و نیز فروش پروژه ها با محاسبات و مبانی طراحی طبق ضوابط و با عملکرد مناسب سیستم ها در ظرفیت های مختلف می باشد.

 

جهت بازدید و تماس با ما کلیک نمایید.

 تصفیه آب خاکستری | قیمت دستگاه تصفیه آب خاکستری |روش های تصفیه فاضلاب خاکستری

خدمات در شهر های تهران ، مشهد ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، اهواز ، قم  ، کرمانشاه ، ارومیه ، زاهدان ، رشت ، کرمان ، همدان ، اراک ، یزد ، اردبیل ، بندر عباس ، قزوین ، زنجان ، خرم‌آباد ، سنندج ، گرگان ، ساری ، بجنورد ، بندر بوشهر  ، بیرجند ، ایلام ، شهرکرد ، سمنان ، یاسوج ، کیش ، قشم ، خواهد بود.

درباره abnoos

2 نظرات

  1. با سلام لطفاً قیمت وکاتالوگ دستگاه را نیز بگزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *