خانه / دستگاه تصفیه آب / تصفیه آب مرکزی ساختمان |قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

تصفیه آب مرکزی ساختمان |قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

چرا به تصفیه آب ورودی ساختمان احتیاج داریم  و باید کل آب ورودی منزل را تصفیه کنیم ؟

ساختمان های مسکونی و اداری با توجه به داشتن تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و نیز لوله های ارتباطی مربوط به آن، لازم است تا آبی فاقد مواد محلول و TDS بالا داشته باشند و در این موارد تصفیه آب ورودی ساختمان ضروری بنظر می رسد.

زیرا میزان مواد معدنی بالا در آب مصرفی و تاسیساتی در ساختمان ها سبب رسوب و خوردگی در تاسیسات اساسی ساختمان میگردد که صدمات جبران ناپذیر و هزینه های گزافی را بر ساختمان در آینده تحمیل میکنند.

بنابراین استفاده از تجهیزاتی مانند سختی گیر،دستگاه تصفیه آب رزینی برای بدست آوردن آبی مناسب ساختمان لازم می باشد.

ضمنا میزانی گل و لای و سیلیس در شبکه آب وجود دارد که برای گرفتن مواد معلق آن می توان از فیلتر شنی و دیسکی استفاده کرد.

قیمت و هزینه هایی که در این زمینه در ساختمان انجام شود در مقابل مضرات و صدماتی که آب تصفیه نشده به ساختمان میزند بسیار ناچیز می باشد.

داشتن یک سیستم تصفیه آب مرکزی در موتورخانه تاسیساتی ساختمان امنیتی برای عمر مفید تاسیسات زیربنایی یک ساختمان بشمار می رود.

چگونه کل آب ورودی ساختمان را تصفیه کنیم ؟

برای اینکار لازم است تا ابتدا آب در مخزنی در داخل ساختمان ذخیره شود تا سیستم پمپاژ به دستگاه تصفیه آب بتواند بر روی آن نصب گردد .زیرا سیستمهای تصفیه لازم است تا فشار ورودی مناسبی داشته باشند و چونکه فشار شبکه آب داخل شهری بین 1.5 تا 2.5 بار است و این مقدار فشار کم می باشد.

بعد از ذخیره آب،از طریق سیستم فیلتر شنی و جامبو مواد معلق گرفته شده و میتواند جهت کاهش پتانسیل رسوب گذاری یک سیستم سختی گیر در نظر گرفت.دستگاه سختی گیر با حذف کاتیونهایی نظیر آهن منیزیم کلسیم و ... نمکهادی کاتیونی را از آب حذف میکند و مانع رسوب آنها در داخل تاسیسات می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *