پروسه تصفیه فاضلاب در پکیج های قابل حمل

پروسه تصفیه فاضلاب در پکیج های قابل حمل

(Extended فرایند تصفیه فاضلاب انتخاب شده در پکیج های نوع لجن فعال و روش هوادهی گسترده می باشد. فرایند کلی تصفیه به این صورت که فاضلاب از شبکه فاضلاب وارد ایستگاه پمپاژ شده واز آنجا به تانک Aeration)هوادهی هدایت می گردد. فاضلاب قبل از ورود به تانک هوادهی از داخل یک آشغالگیر عبور می کند تا مواد جامد درشت و غیر قابل هضم جدا گردند این آشغالها پس از انباشت به صورت دستی جدا سازی می گردند. هوادهی از نوع عمقی می باشد و هوای مورد نیاز جهت تامین اکسیژن مورد نیاز باکتری های هوازی توسط بلوئر تامین می شود. هوای خروجی از طریق نازلهای تعبیه شده در کف مخزن به صورت یکنواخت کل سطح را هوادهی خواهد کرد سیستم نازلها طوری در نظر گرفته شده است که علاوه بر هوادهی کل سطح تانک جریان موجی شکل را به وجود آورده که باعث ایجاد مخلوطی همگن در تانک هوادهی خواهد شد.

فاضلاب پس از هوادهی به مدت ۲۴ ساعت وارد مرحله ته نشینی می شود. شکل هندسی کف این مخزن به صورت قیفی شکل می (Excess باشد تا لجن فعال ته نشین شده توسط پمپ به ابتدای مخزن هوادهی جهت تصفیه کاملتر برگشت داده شود. لجن اضافی نیز به مخزن نگهداری لجن پمپاژ می شود. فاضلاب تصفیه شده از واحد ته نشینی سرریز شده و به داخل مخزن کلرزنی Sludge) هدایت خواهد شد در این مخزن محلول پرکلرین یا کلر مایع به سیستم تزریق شده و عمل ضد عفونی انجام می پذیرد.

فاضلاب تصفیه شده پس از کلرزنی قابل دفع در آبهای سطحی و زیرزمینی خواهد بود یا جهت آبیاری می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *