خانه / دستگاه تصفیه فاضلاب / منهول پلی اتیلن فاضلاب

منهول پلی اتیلن فاضلاب

منهول پلی اتیلنانواع منهول :

منهول ها از جنسهای مختلفی قابل تولید و استفاده هستند : منهول پلی اتیلن ، منهول آجری، منهول بتنی

با رشد تکنولوژی منهول پلی اتیلن جای خود را بیش از پیش در صنعت پیدا کرده است و توانسته سهم قابل توجهی از بازار را معطوف بخود سازد که علت آن دوام بسیار بالا ، سرعت نصب بالا و مقاومت مناسب در مقابل مواد خورنده و شیمیایی می باشد.

با توجه به اینکه در حال حاضر در اغلب موارد ، لوله های شبکه فاضلاب نیز از جنس پلی اتیلن می باشد لذا اتصال لوله ها به این نوع منهول بسیار ساده بوده و درنتیجه سرعت کار را افزایش می دهند.

مشخصات فنی و مزایا:

جنس منهول از پلی اتیلن گرید ۸۰ بوده و بعلت اینکه این تیپ منهولها برخلاف منهولهای قطعاتی پلی اتیلن ،یکپارچه تولید میگردند لذا بدنه منهول کاملا آببند بوده و در مناطق با سطح آب زیرزمینی بالا که امکان نشتاب به داخل منهول وجود دارد استفاده ازین منهول ها کاملا مطمئن می باشد.

در منهولهای قطعاتی تکجداره ، قطعات توسط اورینگ ( واشر ) و پیچ و مهره بهم متصل می شوند و در نهایت تشکیل منهول می دهند که نمی تواند آب بندی کامل و مقاومت لازم را بهمراه داشته باشد.ضمنا طول منهول های قطعاتی استاندارد و محدود به ابعاد قالب قطعات می باشد ولیکن منهول یکپارچه بصورت سفارشی و با هر طول دلخواه و بدون محدودیت در طول قابل ساخت خواهد بود.

این منهول ها با اقطار مختلف از ۶۰ سانتیمتر تا ۲۵۰ سانتیمتر و به ارتفاع دلخواه مشتری قابل ارائه خواهند بود.

 استفاده از منهول های پلی اتیلن در قیاس با منهول های بتنی و مصالح بنایی سبب میگردد تا از نظر بهداشتی و نگهداری سیستم شبکه فاضلاب در شرایط بهتری قرار گیرد ، زیرا سطح صاف منهول ها و عدم زبری آن سبب می گردد تا مواد زائد و فاضلاب به بدنه گیر نکند و نچسبد و بنابراین شستشوی منهول نیز براحتی قابل انجام خواهد بود.

برای نصب منهولهای قطعاتی پلی اتیلن بعلت ضخامت پایین و مقاومت شعاعی کم لازم است تا تمهیداتی مانند بتن ریزی در اطراف منهول جهت پایداری آن انجام گیرد ، ولیکن در منهول های اسپیرال بعلت دوجداره بودن بدنه و نیز مقاومت شعاعی مناسب ، نیاز به هیچ گونه تمهیداتی در اطراف منهول نبوده و تنها کار عمرانی در نصب آن پر کردن اطاف منهول می باشد و نیازی به بتن ریزی و پایداری اطراف آن نمی باشد که این امر سبب سرعت در انجام کار و کیفیت بالا در اجرا می گردد .

بنابراین در ابتدا ممکن است بنظر آید که منهول های قطعاتی پلی اتیلن مناسبتر هستند، ولی در عمل و اجرا هزینه های پایدار سازی و نصب آنها را که به هزینه خرید اضافه کنیم هزینه بالاتری نسبت به منهول های اسپیرال دوجداره خواهند داشت و این در حالی است که کیفیت و مقاومت منهول های اسپیرال بسیار بالاتر از منهول های قطعاتی می باشد.

پله های استاندارد در منهول پلی اتیلن اسپیرال براحتی قابل نصب می باشد و از این نوع منهول جهت چاله شیر و راه های دسترسی به تاسیسات زیرزمینی می توان استفاده کرد.

جهت ایستگاه های پمپاژ پیش ساخته نیز می توان از این محصول براحتی استفاده کرد.

قیمت و فروش منهول پلی اتیلن

قیمت منهول بر اساس قطر منهول،مقاومت شعاعی بدنه و ارتفاع آن محاسبه می گردد.

شرکت آبنوس مکانیک بعنوان شرکت تولید کننده و سازنده منهول های پلی اتیلن دوجداره دفنی،آمادگی خود جهت تامین منهول های پلی اتیلن را اعلام می دارد.

[poll id=”4″]

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.