خانه / دستگاه تصفیه فاضلاب / منهول پلی اتیلن فاضلاب

منهول پلی اتیلن فاضلاب

منهول پلی اتیلنانواع منهول :

منهول ها از جنسهای مختلفی قابل تولید و استفاده هستند : منهول پلی اتیلن ، منهول آجری، منهول بتنی

با رشد تکنولوژی منهول پلی اتیلن جای خود را بیش از پیش در صنعت پیدا کرده است و توانسته سهم قابل توجهی از بازار را معطوف بخود سازد که علت آن دوام بسیار بالا ، سرعت نصب بالا و مقاومت مناسب در مقابل مواد خورنده و شیمیایی می باشد.

با توجه به اینکه در حال حاضر در اغلب موارد ، لوله های شبکه فاضلاب نیز از جنس پلی اتیلن می باشد لذا اتصال لوله ها به این نوع منهول بسیار ساده بوده و درنتیجه سرعت کار را افزایش می دهند.

مشخصات فنی و مزایا:

جنس منهول از پلی اتیلن گرید ۸۰ بوده و بعلت اینکه این تیپ منهولها برخلاف منهولهای قطعاتی پلی اتیلن ،یکپارچه تولید میگردند لذا بدنه منهول کاملا آببند بوده و در مناطق با سطح آب زیرزمینی بالا که امکان نشتاب به داخل منهول وجود دارد استفاده ازین منهول ها کاملا مطمئن می باشد.

در منهولهای قطعاتی تکجداره ، قطعات توسط اورینگ ( واشر ) و پیچ و مهره بهم متصل می شوند و در نهایت تشکیل منهول می دهند که نمی تواند آب بندی کامل و مقاومت لازم را بهمراه داشته باشد.ضمنا طول منهول های قطعاتی استاندارد و محدود به ابعاد قالب قطعات می باشد ولیکن منهول یکپارچه بصورت سفارشی و با هر طول دلخواه و بدون محدودیت در طول قابل ساخت خواهد بود.

این منهول ها با اقطار مختلف از ۶۰ سانتیمتر تا ۲۵۰ سانتیمتر و به ارتفاع دلخواه مشتری قابل ارائه خواهند بود.

 استفاده از منهول های پلی اتیلن در قیاس با منهول های بتنی و مصالح بنایی سبب میگردد تا از نظر بهداشتی و نگهداری سیستم شبکه فاضلاب در شرایط بهتری قرار گیرد ، زیرا سطح صاف منهول ها و عدم زبری آن سبب می گردد تا مواد زائد و فاضلاب به بدنه گیر نکند و نچسبد و بنابراین شستشوی منهول نیز براحتی قابل انجام خواهد بود.

برای نصب منهولهای قطعاتی پلی اتیلن بعلت ضخامت پایین و مقاومت شعاعی کم لازم است تا تمهیداتی مانند بتن ریزی در اطراف منهول جهت پایداری آن انجام گیرد ، ولیکن در منهول های اسپیرال بعلت دوجداره بودن بدنه و نیز مقاومت شعاعی مناسب ، نیاز به هیچ گونه تمهیداتی در اطراف منهول نبوده و تنها کار عمرانی در نصب آن پر کردن اطاف منهول می باشد و نیازی به بتن ریزی و پایداری اطراف آن نمی باشد که این امر سبب سرعت در انجام کار و کیفیت بالا در اجرا می گردد .

بنابراین در ابتدا ممکن است بنظر آید که منهول های قطعاتی پلی اتیلن مناسبتر هستند، ولی در عمل و اجرا هزینه های پایدار سازی و نصب آنها را که به هزینه خرید اضافه کنیم هزینه بالاتری نسبت به منهول های اسپیرال دوجداره خواهند داشت و این در حالی است که کیفیت و مقاومت منهول های اسپیرال بسیار بالاتر از منهول های قطعاتی می باشد.

پله های استاندارد در منهول پلی اتیلن اسپیرال براحتی قابل نصب می باشد و از این نوع منهول جهت چاله شیر و راه های دسترسی به تاسیسات زیرزمینی می توان استفاده کرد.

جهت ایستگاه های پمپاژ پیش ساخته نیز می توان از این محصول براحتی استفاده کرد.

قیمت و فروش منهول پلی اتیلن

قیمت منهول بر اساس قطر منهول،مقاومت شعاعی بدنه و ارتفاع آن محاسبه می گردد.

شرکت آبنوس مکانیک بعنوان شرکت تولید کننده و سازنده منهول های پلی اتیلن دوجداره دفنی،آمادگی خود جهت تامین منهول های پلی اتیلن را اعلام می دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *