خانه / دستگاه تصفیه آب / دستگاه تصفیه آب کارواش و قالیشویی

دستگاه تصفیه آب کارواش و قالیشویی

دستگاه تصفیه اب کارواش و قالیشویی

تصفیه آب کارواش


پکیج و دستگاه تصفیه اب کارواش و قالیشویی - قیمت دستگاه تصفیه فاضلاب


تصفیه آب کارواش ( تصفیه فاضلاب کارواش ) بعلت آلايندگي سنگين آنها و اثر بسيار مضر و مخرب بر آبهاي سطحي و زيرزميني ضروری به نظر می رسد. آب کارواش ها معمولا یا آب چاه می باشد و یا خریداری می گردد. فاضلاب تولیدی از این آب لازم است تا تصفیه گردد. تصفیه آب کارواش ( فاضلاب کارواش ) بصورت فیزیکی و شیمیایی می تواند صورت پذیرد. در فرایند فیزیکی تصفیه  ، از فیلتر های شنی یا دیسکی و یا کارتریجی جهت تصفیه استفاده می گردد. در روش شیمیایی از رزین ها و مواد شیمیایی و یا انعقاد الکتریکی جهت تصفیه استفاده می گردد. تلفیق روشهای فیزیکی و شیمیایی در تصفیه آب کارواش ها موثر می باشد.


مشخصات فاضلاب کارواش


آب کارواش ( فاضلاب کارواش )  معمولا از طریق کانالهایی به مخزن زیر زمینی ته نشینی و سپس به چاه و یا جوی آب هدایت می شود. بنابراین لازم است تا پس از جمع آوری فاضلاب ،آنرا به تصفیه خانه منتقل و خروجی فاضلاب به منبع پذیرنده انتقال داده شود. در تهران بیش از 400 کارواش عضو اتحادیه در حال فعالیت می باشند که حجم عظیمی از فاضلاب را تولید می کنند. فاضلاب تهران که به تصفیه خانه وارد می شود تلفیقی از فاضلاب شهری و فاضلاب صنعتی و فاضلاب بیمارستانی می باشد. فاضلاب شهری همان فاضلاب خانگی که شامل فاضلاب ساختمان می باشد و فاضلاب صنعتی و بیمارستانی از فعالیت آنها تولید میگردد. این فاضلاب وارد شبکه انتقال فاضلاب شده و به تصفیه خانه فاضلاب هدایت می شود. فاضلاب تصفیه شده نیز به مصرف صنعت و یا کشاورزی می رسد.


نوع فاضلاب 
فاضلاب صنعتی
اصول طراحی و انواع روش ها و فرایند های تصفیه فاضلاب
فیزیکی و شیمیایی با انعقاد الکتریکی یا رزینی تبادل یونی
جانمایی پلان پکیج دستگاه و سیستم و مشخصات فنی
در نزدیک ترین نقطه به محل دفع و تخلیه
هدف و دلایل اهمیت تصفیه فاضلاب کارواش
بسیار بالا
ایمنی و استاندارد های تصفیه فاضلاب و پساب و موارد مصرف استفاده مجدد
طبق استاندارد تخلیه به محیط زیست-آبهای سطحی یا چاه یا آبیاری
راندمان واحد ها و اجزای راکتور تصفیه فاضلاب
راندمان تصفیه 90 درصد
راه اندازی و طرز راهبری و بهره برداری تجهیزات  پروژه تصفیه خانه فاضلاب کارواش
طبق دفترچه بهره برداری و شاخص های استاندارد محیط زیست و دوره آموزشی


میزان مصرف آب کارواش

میزان مصرف آب در کارواش برای هر خودرو سبک در حدود 150 لیتر می باشد که با توجه به تعداد شستشو میزان مصرف کلی و در نتیجه فاضلاب تولیدی ان مشخص می گردد. در فاضلاب کارواش  مواد آلاینده سنگيني نظير دترجنت ها ، روغن و گريس ، فلزات سنگين نظير سرب نيکل آهن کادميوم و … و فسفات وجود دارد که براي محيط زيست بسيار مخرب مي باشند.


مراحل پکیج تصفیه فاضلاب کارواش - تصفیه خانه برای کارواش

 • در ساليان متوالي روشهاي مختلفي جهت تصفیه فاضلاب کارواش ( اب کارواش ) مورد استفاده قرار گرفته است.در حال حاضر فرايندالکتروکواگولاسيون (EC (ELECTRO COAGULLATION یا همان انعقاد الکتریکی ،يکي از بهترين روشهاي تصفيه اين صنعت جاي خود را در اين زمينه باز کرده است.
 • در اين فرايند از فلز آهن يا آلومينيم جهت ترسيب و لخته سازي فلزات سنگين و دترجنت استفاده مي شود. بدين شکل که يون فلزي آزاد شده در پيل ، با آنيونهاي آزاد در محلول و يون OH محيط تشکيل رسوب داده و با فرايند ته نشيني از فاضلاب جدا مي گردد.
 • روشهای شیمیایی شامل تعویض یونی و ترسیب شیمیایی نیز از روشهای دیگر جهت تصفیه آب کارواش (تصفیه فاضلاب کارواش) می باشد.


دستگاه تصفیه پساب کارواش

سیستم تصفیه آب کارواش (تصفیه فاضلاب کارواش) به روش تعویض یونی:

سیستم تعویض یونی یکی دیگر از روش های تصفیه فاضلاب کارواش ( تصفیه اب کارواش ) و حذف مواد شوینده از پساب می باشد. ولیکن با توجه به اینکه در این فرایند لازم است تا از رزین های تعویض یونی آنیونی استفاده شود .لازم است تا این رزین ها توسط اسید احیا گردد.لذا احیاء رزین خود سبب تولید فاضلاب می گردد و معضل جدی دیگری اضافه خواهد کرد.

ضمنا با توجه به عمر رزین لازم است تا رزین ها حداقل سالی دو مرتبه تعویض و جایگزین گردند که با توجه به هزینه و قیمت بالای آن غیر اقتصادی می باشد.لذا این سیستم و فرایند کاربردی نبوده و هزینه های جاری بالایی در بر دارد و خود تولید فاضلاب می کند.

در حال حاضر کارواش هایی که با این نوع فرایند در حال تصفیه فاضلاب خود هستند مشکلات عدیده ای دارند و در حال تعویض فرایند خود می باشند تا هزینه های جاری و نیز اپراتوری کمتری داشته باشند.

پکیج تصفیه اب کارواش  ( تصفیه فاضلاب کارواش ) در حال حاضر می تواند جهت بازچرخانی آب و کاهش مصرف آب به این صنعت کمک و از آلوده کردن محیط زیست جلوگیری بعمل آورد.امید به آنکه صاحبان کارواش ها با حمایت از تصفیه فاضلاب کارواش ، کمکی در راستای حفظ محیط زیست داشته باشند.مزایای تصفیه اب کارواش ( تصفیه فاضلاب کارواش ) به روش انعقاد الکتریکی و ترسیب:

سیستم پکیج تصفیه پساب کارواش و تصفیه خانه کارواش –  تصفیه فاضلاب خاکستری

این روش تصفیه شامل مزایای زیر نسبت به فرایند های  شیمیایی دارد:

 • فضای کمتر اشغال شده تصفیه خانه.
 • مصرف برق کمتر.
 • عدم استفاده از مواد شیمیایی.
 • عدم استفاده از ابزاردقیق کنترلی.
 • سادگی سیستم و اپراتوری راحت.
 • تولید لجن کمتر و درنتیجه هزینه های دفع و تخلیه کمتر.
 • سادگی تجهیزات و تعمیرات آسان و سریع.
 • قابلیت بازچرخانی آب جهت زیرشویی بخاطر عدم وجود و یا اضافه کردن مواد منعقد کننده شیمیایی خوردنده
 • عدم تولید لجن شیمیایی که نیاز به دفع بهداشتی دارد.


مراحل مختلف پکیج تصفیه فاضلاب کارواش ( تصفیه اب کارواش )

 • آشغالگیری فاضلاب
 • ماسه گیری و دانه گیری فاضلاب در سپتیک تانک
 • حذف چربی و روغن و گریس از فاضلاب توسط چربی گیر
 • ایستگاه پمپاژ فاضلاب
 • مخزن تعادل و تنظیم pH
 • سیستم انعقاد و لخته سازی
 • فیلتراسیون پساب

مخازن زیرزمینی پیش ساخته یا سازه ای جهت دانه گیری و گرفتن ماسه در تصفیه فاضلاب کارواش:

جهت حذف سیلیس و ماسه و گل و لای قبل از ورود آنها به تصفیه خانه فاضلاب کارواش لازم است تا یک عدد حوضچه آرامش یا ته نشینی قبل از تصفیه خانه فاضلاب کارواش تعبیه گردد تا سرریز آن به ایستگاه پمپاژ منتقل شود.


ظرفیت و حجم دستگاه های تصفیه فاضلاب برای کارواش چه مقدار می تواند باشد؟

پکیج های تصفیه فاضلاب کارواش از ظرفیت 2 متر مکعب در شبانه روز تا 30 متر مکعب بصورت عرف می تواند ساخته شود.

ظرفیت های بالا تر بسته به سفارش مشتری و خریدار قابل طراحی و اجرا می باشد.


نکات مهم در خصوص هزینه های راهبری و بهره برداری پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

با توجه به فرایند های شیمیایی و الکتریکی لازم است تا قبل از خرید هر دستگاه توسط مشتری و خریدار، میزان و مقدار مصرف برق دستگاه و یا هزینه های بهره برداری و جاری شامل مصرف مواد شیمیایی از فروشنده و سازنده دستگاه سوال شود.

ضمنا با توجه به نوع سیستم تصفیه ، ممکن است به تعویض فیلتر ها و یا تعویض سیستم آند - کاتد ( در سیستم انعقاد الکتریکی ) و یا تعویض رزین آنیونی داشته باشید .


آیا از پساب و خروجی دستگاه پکیج تصفیه برای شستشوی مجدد می توان استفاده کرد؟

خروجی دستگاههای تصفیه فاضلاب کارواش دارای آلودگی به میزان ناچیز هستند. اما همین آلودگی سبب لک انداختن بر روی خودرو و ماشین و وسیله نقلیه می شود.

بنابراین استفاده از خروجی دستگاه برای آبکشی نهایی  خودرو مناسب نیست و می توان از آن تنها برای شستشوی اولیه استفاده کرد.

در غیر این صورت روشویی ماشین بدرستی انجام نمیشود . وجود لکه بر روی بدنه خودرو حتما وجود خواهد داشت.


انواع مختلف ساخت و نصب دستگاه پکیج تصفیه آب کارواش ( تصفیه فاضلاب کارواش ):

 • ساخت و نصب دستگاه تصفیه اب کارواش ( تصفیه فاضلاب کارواش ) در سایت مشتری
 • ساخت و نصب دستگاه تصفیه اب کارواش ( تصفیه فاضلاب کارواش ) در کارگاه و نصب و راه اندازی در سایت مشتری


روشهای مختلف تصفیه آب کارواش:

 • تصفیه اب کارواش ( پکیج تصفیه فاضلاب ) با روش شیمیایی.
 • تصفیه اب کارواش ( پکیج تصفیه فاضلاب ) با روش انعقاد الکتریکی.


قیمت پکیج تصفیه پساب کارواش - فروش تصفیه آب کارواش

قیمت حدودی برای تصفیه  فاضلاب کارواش از 6 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان می باشد که بسته به سایتهای مختلف ، متفاوت خواهد بود.با استفاده از کارواش بخار می توانید از هزینه های ساخت تصفیه خانه فاضلاب جلوگیری نمایید.

شرکت آبنوس مکانیک بعنوان شرکت طراح و تولید کننده و شرکت سازنده دستگاه های تصفیه اب و فاضلاب کارواش ها آمادگی خود جهت انجام خدمات مربوطه را اعلام می دارد.شرکت آبنوس مکانيک از اولین تولید کنندگان و سازندگان این دستگاه ، با توجه به پروژه های متعدد در خصوص تصفیه پساب کارواش ها و قالی شویی ها افتخار دارد بروزترين سيستم تصفیه اب را به مشتريان عرضه نمايد.سیستمهای مذکور توسط کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست مورد پایش قرار گرفته و به تایید رسیده اند.

 

دستگاه پکیج تصفیه آب قالیشویی

تولیدکنندگان و سازنده پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی قالیشویی کارواش بهداشتی خانگی انسانی قیمت

قالیشویی ها يکي از آلاينده ترين مراکز و تاسيسات درون شهري و برون شهري بشمار مي روند که بعلت آلايندگي سنگين آنها و اثر بسيار مضر و مخرب بر آبهاي سطحي و زيرزميني ، لازم به تصفیه آب قالیشویی دارند.در فاضلاب قالیشویی ها مواد آلانده سنگيني نظير دترجنت ها ، روغن ، رنگ  و … وجود دارد که براي محيط زيست بسيار مخرب مي باشند.

در ساليان متوالي روشهاي مختلفي جهت تصفیه فاضلاب قالیشویی ( تصفیه اب قالیشویی ) مورد استفاده قرار گرفته است و در حال حاضر فرايند انعقاد الکتریکی یا الکتروکواگولاسيون (EC (ELECTRO COAGULLATION يکي از بهترين روشهاي تصفيه اين صنعت جاي خود را در اين زمينه باز کرده ايست.در اين فرايند مواد شوینده با يون فلزي آزاد شده در پيل  و يون OH محيط تشکيل رسوب داده و با فرايند ته نشيني از فاضلاب جدا مي گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی ( تصفیه اب قالیشویی )  در حال حاضر می تواند جهت بازچرخانی آب و کاهش مصرف آب به این صنعت کمک و از آلوده کردن محیط زیست جلوگیری بعمل آورد.

امید به آنکه صاحبان قالیشویی ها با حمایت از تصفیه فاضلاب قالیشویی ( تصفیه اب قالیشویی )  ، کمکی در راستای حفظ محیط زیست داشته باشند.


مزایای دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی با روش انعقاد الکتریکی:

این روش تصفیه شامل مزایای زیر نسبت به فرایند های  شیمیایی دارد:

 • فضای کمتر اشغال شده تصفیه خانه
 • مصرف برق کمتر
 • عدم استفاده از مواد شیمیایی و در نتیجه کاهش هزینه و قیمت نگهداری
 • عدم استفاده از ابزاردقیق کنترلی
 • سادگی سیستم و اپراتوری راحت
 • تولید لجن کمتر و درنتیجه هزینه های دفع و تخلیه کمتر
 • سادگی تجهیزات و تعمیرات آسان و سریع
 • قابلیت بازچرخانی آب جهت زیرشویی بخاطر عدم وجود و یا اضافه کردن مواد منعقد کننده شیمیایی خوردنده
 • عدم تولید لجن شیمیایی که نیاز به دفع بهداشتی دارد.
 • سرعت در نصب و راه اندازی


شرکت آبنوس مکانيک بعنوان تولید کننده و سازنده دستگاه های تصفیه اب و فاضلاب افتخار دارد بروز ترين سيستم تصفیه فاضلاب قالیشویی ( تصفیه اب قالیشویی )  را با بهترین قیمت طبق استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست فروش و به مشتريان عرضه نمايد.

 

شرح خدمات شرکت:

شرکت آبنوس مکانیک از پیمانکاران و سازندگان معتبر صنعت اب و فاضلاب بعنوان مهندسین مشاور و مجری سیستم های تصفیه اب و فاضلاب با ارائه روش های نوین ،آماده ساخت و مدلسازی نرم افزاری و نیز فروش پروژه ها با محاسبات و مبانی طراحی طبق ضوابط و با عملکرد مناسب سیستم ها در ظرفیت های مختلف می باشد. 

تماس با ما

 

خدمات در شهر های تهران ، مشهد ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، اهواز ، قم  ، کرمانشاه ، ارومیه ، زاهدان ، رشت ، کرمان ، همدان ، اراک ، یزد ، اردبیل ، بندر عباس ، قزوین ، زنجان ، خرم‌آباد ، سنندج ، گرگان ، ساری ، بجنورد ، بندر بوشهر  ، بیرجند ، ایلام ، شهرکرد ، سمنان ، یاسوج ، کیش ، قشم ، خواهد بود.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.