تصفیه اب پرورش ماهی

دستگاه و قیمت دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی و استخر


در این مقاله سعی داریم شما را با  دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی آشنا نماییم.

با توجه به تامین مایحتاج غذایی امروز روز  بشر شاهد رشد صنایع آبزی پروری و پرورش ماهی و میگو در سرتاسر جهان می باشیم. با توجه به منابع آبی کم جهت این صنعت حیاتی لازم است  به منظور  بالا بردن کمی  رشد آبزیان و نیز کیفیت محصول و همچنین محافظت آنها در مقابل عوامل بیماری زا از سیستم ها و دستگاههای تصفیه مناسب استفاده نمود.

 تنظیم مقدار اکسیژن محلول در آب، حذف میکروب ها و ویروس ها، حذف مواد زائد و سمی و فضولات  از مهمترین اهداف در تصفیه فاضلاب پرورش ماهی و  و آبزیان می باشد.

آب استخر های پرورش ماهی همیشه دست خوش تغییرات فیزیکی و آلی و معدنی زیادی قرار میگیرد.

بعلت وجود فضولات آبزیان در مخازن و منابع پرورش ماهی و تولید مواد خطرناک در آب لازم است تا همیشه این آب مورد تصفیه قرار گیرد تا بهترین راندمان در نرخ تولید در مزارع حاصل شود.

از اینرو لازم است تا فضولات که شامل مواد آلی خطرناکی هستند از محیط رشد آبزیان و ماهیان خارج گشته و مورد پالایش قرار گیرد و سپس به حوضچه های پرورش باگردانده شود.

بنابراین لازم است تا فیلتر و دستگاه مناسب متناسب با استخر در نظر گرفته شود.

این دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی در خارج استخر ها قرار گرفته و بصورت مداوم آب استخر ها را پالایش میکند و به حوضچه بر میگرداند.

فرایند های لازم شامل فرایند بیولوژیکی و فیزیکی می باشد.

در این دستگاه تصفیه اب برای پرورش ماهی امونیاک و نیترات حذف میگردد.

برای تصفیه فیزیکی اولیه لازم است تا از فیلتر درام استفاده شود.این فیلتر آلودگیهای معلق و کلوئیدی را از پساب حذف می نماید و بسته به مش آن می تواند تا 100 میکرون ذرات را تصفیه نماید.

ازن زنی نیز می تواند در جهت گندزدایی و نیز حذف آمونیاک از محیط رشد آبزیان مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *